dr Joanna Łuczak-Tarka

Doktor nauk prawnych i adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Członek Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych powołanej przez Ministra Cyfryzacji. Prawnik w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp. k.

Specjalistka z zakresu ochrony danych osobowych, zajmująca się kompleksową obsługą prawną administratorów danych osobowych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze audytów, szkoleń i doradztwa w zakresie ochrony danych osobowych i ochrony informacji.

Autorka ponad 50 publikacji, w tym podręcznika, monografii i artykułów poświęconych problematyce ochrony danych osobowych, a także współautorka komentarza do rozporządzenia ogólnego o ochronie danych (red. naukowa E. Bielak – Jomma, D. Lubasz).

Członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Łódzkiego, International Association of Privacy Professionals (IAPP) oraz International Law Association (ILA, Grupa Polska).

Doświadczony trener szkoleń, z którym współpracę cenią sobie zarówno podmioty publiczne jak i prywatne. Przeprowadziła szereg szkoleń zamkniętych i otwartych dla pracowników administracji centralnej, publicznej samorządowej, wymiaru sprawiedliwości i wielu innych, poświęconych tematyce ochrony danych osobowych i dostępu do informacji. Ceniony i wieloletni wykładowca na studiach podyplomowych z tego obszaru.