Mateusz Makowski

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności na kierunku Zarządzanie. Jest autorem pracy dyplomowej pod tytułem „Znaczenie bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwie”. Swoją naukę kontynuował na Uniwersytecie Łódzkim jako student Wydziału Prawa i Administracji na kierunku Ochrona Danych Osobowych.

Aktualnie pracuje jako Specjalista ds. bezpieczeństwa IT w Intelligent Logistic Solution (IT SHARED SERVICES Grupy Pelion), gdzie jest odpowiedzialny za kontrolę nad prawidłowym zaprojektowaniem, wdrożeniem i utrzymaniem zasad oraz mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo IT ze szczególnym uwzględnieniem założeń Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał w firmie CERI International Sp. z o.o. Przez ponad 6 lat realizował zadania jako Konsultant ds. bezpieczeństwa, odpowiadając za systemy bezpieczeństwa oraz utrzymanie systemów zarządzania, m.in. ISMS, BCMS, QMS

Mateusz pełnił również rolę szkoleniowca z zakresu bezpieczeństwa informacji. Posiada certyfikaty pełnomocnika oraz audytora wiodącego z ISO 27001, 22031 oraz 9001. W wolnym czasie buduje świadomość internautów razem z portalem ZaufanaTrzeciaStrona.pl.