Łukasz Kołodziejczyk

Chief Security Officer & Data Protection Officer w GetResponse

Absolwent Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej, absolwent i wykładowca studiów podyplomowych „Zarządzanie bezpieczeństwem informacji" w Szkole Głównej Handlowej oraz absolwent studiów podyplomowych „Prawo Własności Intelektualnej i Prawo Nowych Technologii" na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego.

Odpowiedzialny za wdrożenie i nadzór nad realizacją polityk bezpieczeństwa. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie związane z rozwojem usług świadczonych drogą elektroniczną. Pełnił funkcje menadżera w zespołach ds. bezpieczeństwa informacji, Administratora Bezpieczeństwa Informacji, Inspektora Ochrony Danych oraz Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych. 

Uzyskał certyfikat bezpieczeństwa osobowego do klauzuli ściśle tajne, tajne, poufne wystawiony przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Posiada certyfikat Audytora wewnętrznego normy ISO27001 wystawiony przez British Standards Institution Polska. Członek SABI - Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych oraz Grupy Prawnej i Zespołu RODO w Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. 

Wolny czas spędza na wodzie uprawiając windsurfing w Rewie i na Półwyspie Helskim oraz żeglarstwo amatorskie na sprzęcie wyczynowym w Sopocie - Laser 5000 Team, a także przemierzając Świat motocyklem klasy enduro.